Targi Energii Odnawialnej – Marsylia 03.2009

Targi Energii OdnawialnejW dniach 16-17 marca 2009 - Witold Mosak, Prezes INWESTEL wraz z Januszem Chełkowskim, Dyrektorem Rozwoju - odwiedzili odbywające się w Marsylii targi EWEC 2009 Europejskiego Stowarzyszenia Energii Wiatrowej (EWEA), dające przedsiębiorstwom unikalną możliwość nawiązania współpracy i zasięgnięcia szerokich konsultacji w temacie rozwoju, korzyści i barier stojących przed rozwojem rynku energii wiatrowej.  Bogata oferta ponad 390 wystawców na ponad 9,000 m2 w trzech halach, konferencje i liczne prezentacje dawały przez cztery dni targów  możliwość zapoznania się z technologią i najnowszymi rozwiązaniami energii odnawialnej.

Targi Energii Odnawialnej Marsylia 2009 "W 2008 roku zainstalowano urządzenia wiatrowe dające 8,454 MW, co stanowi ponad 36% wszystkich wykonanych instalacji energetycznych. Jest to więcej, niż daje jakakolwiek inna technologia wytwarzająca energię. Szerokie spektrum korzyści jakie oferuje rynek energii wiatrowej dla mieszkańców Europy jest nieporównywalne z żadnym innym źródłem energii, to najlepszy powód tak dynamicznego rozwoju rynku urządzeń wiatrowych” – powiedział na targach Arthouros Zervos, Prezydent EWEA.

Targi Energii odnawialnej Marsylia 2009Głównym powodem naszej wizyty na EWEC 2009 w Marsylii było poszukiwanie rozwiązań na potrzeby telekomunikacji. Energia słoneczna i wiatrowa stanowią unikalną bazę pod budowę urządzeń, tam gdzie wcześniej było to trudne lub wręcz niemożliwe. Teraz możemy śmielej spoglądać na projekty, które utknęły z powodu dostępu do energii. Celem, który sobie stawiamy, jest wytypowanie i wprowadzenie na polski rynek urządzeń umożliwiających budowę stacji radiowych w bardzo trudnym terenie oraz znaczące obniżenie kosztów eksploatacji.

Certyfikaty i nagrody

Główni klienci

  • Alcatel-Lucent Grupa NOKIA
  • THALES Polska
  • Ericsson Polska
  • HUAWEI
  • TP TelTech
  • Wavenet
  • DIGICOS-ERPOL